ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη της Καστοριάς επί των Τιτάνων με 66-63 (ρεπορτάζ)

Posted by : Mr. Blog | 15 Δεκ 2013 | Published in

Σπουδαία νίκη της Καστοριάς κόντρα στους Τιτάνες Παλαμά 66-63, με έκτο παίκτη τον κόσμο
Ρεπορτάζ του αγώνα από το karditsalive.net:
Την ήττα γνώρισαν οι Τιτάνες Παλαμά στην Καστοριά, πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση για την 8η αγωνιστική.
Οι γηπεδούχοι έδειξαν πως ήθελαν πιο πολύ την
αναμέτρηση και βοηθούμενοι και από το κοινό τους τα κατάφεραν με σκορ 66-63.
Η ομάδα των Τιτάνων μπήκε άσχημα στο πρώτο δεκάλεπτο, με πολύ κακές επιθετικές επιλογές που την έβαλαν σε ρόλο κυνηγού στο σκορ. Καλύτερα τα πράγματα στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους όμως να κρατούν την διαφορά.
Στην επανάληψη οι Τιτάνες έδειξαν για 6-7 λεπτά το πραγματικό τους πρόσωπο και κατάφεραν να προηγηθούν ανατρέποντας την διαφορά, όμως και πάλι η Καστοριάέκλεισε έστω και οριακά με το προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο. Στο 4ο και τελευταίο μέρος οι γηπεδούχοι κατέθεσαν πάθος μέσα στο παρκέ και δίκαια έφθασαν στη νίκη που τους βγάζει από την τριάδα του υποβιβασμού.
Τα δεκάλεπτα: 16-9, 36-29, 44-43, 66-63
Αρκετοί φίλοι των Τιτάνων είχαν την ευκαιρία να ακολουθήσουν την ομάδα και να χαρούν μια όμορφη Κυριακή στην πανέμορφη Καστοριά.
Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της ημέρας είχαμε μόνο νίκες για τους γηπεδούχους ενώ στα αξιοσημείωτα θα πρέπει να βάλουμε την πρώτη νίκη της Μακαμπή στο πρωτάθλημα. Ο Φοίνικας όπως αναμενόταν ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της Λάρισας ενώ την ήττα γνώρισε στη Μελίκη η Μεταμόρφωση.