Γ’ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ- Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 74-63

Posted by : Mr. Blog | 27 Οκτ 2014 | Published in

Σε ένα  αναμενόμενα πολύ δύσκολο και δυνατό τοπικό ντέρμπι με ιδιαιτερότητες η αντρική ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ έκαμψε την αντίσταση της ομάδας των Διόσκουρων Κοζάνης χτες στο Κλειστό Γυμναστήριο Καστοριάς.

Η ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ επιζητούσε μόνο το αποτέλεσμα για να διασκεδάσει τις εντυπώσεις από την ήττα στο  Αγρίνιο, για αυτό και το παιχνίδι ήταν πολύ νευρικό και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος τους αγώνα.
Οι Διόσκουροι  με τον νεανικό τους ενθουσιασμό
στάθηκαν πολύ καλά για 30 λεπτά αλλά στο τέλος η εμπειρία και το πλούσιο roster του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους με το τελικό 74-63.

Δεκάλεπτα: 17-20, 37-33, 58-52, 74-63
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ξέρας
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Σούλιος): Δαραβίγκας 10 (2), Παπαδημητρίου, Δίτσιος,  Γυμνόπουλος 22 (1), Αντωνιάδης, Καραμήτσος 9, Ντάλλης 2, Τασιούδης 11 (1), Τεπετίδης, Πανταζής 16 (1), Τζήλλας, Κόκουρας 4.
Α.Σ.ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6, Σταυρίδης, Σκορδάρης 5, Ντόβας 13 (3), Τσαουσίδης, Καρανώτας Σ. 8, Ζολώτας 4, Γκλιάνας 12 (2), Γκοβεδάρος, Ατματσίδης, Καρανώτας Τ. 4, Ανδρίτσος 11 (1).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Φ.Σ.Φ.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 69-45
Με μια ακόμα νίκη συνέχισε η εφηβική ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ κόντρα στην ομάδα του Αριστοτέλη  Φλώρινας. Η ομάδα της Φλώρινας προέβαλε αντίσταση μόνο για ένα ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος όμως παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ η ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ επικράτησε εύκολα με όπλο την άμυνα με το τελικό 69-45.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 28-22, 53-31, 69-45.