Γ’ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΤΡΩΝ Α.Σ.ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 62 – 88

Posted by : Mr. Blog | 26 Ιαν 2015 | Published in

Επιστροφή στις νίκες για την αντρική ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, η οποία επικράτησε εύκολα του Πανεδεσσαϊκού με 62-88 στο πρώτο παιχνίδι του β’ γύρου . Η πολύ καλή άμυνα σε συνδυασμό με τη διάθεση στην επίθεση και τα πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας έφεραν εύκολα στην ΚΑΣΤΟΡΙΑ το ροζ φύλλο αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου αγωνίστηκαν οι νεαροί αθλητές της Εφηβικής
ομάδας ,οι οποίοι στάθηκαν πολύ καλά στο παιχνίδι.
Επίσης, δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμαστούν πολλά σχήματα, ώστε η ομάδα να είναι προετοιμασμένη και έτοιμη για το παιχνίδι με το Αγρίνιο.
Επόμενος αντίπαλος, λοιπόν, αυτήν την Κυριακή εντός έδρας, η  ομάδα του Αγρινίου. Ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι, καθώς η ΚΑΣΤΟΡΙΑ με νίκη πάνω από 5 πόντους «κλειδώνει» την 3η θέση και το goal average και αυξάνει στου δύο πόντους τη διαφορά της από το Αγρίνιο.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-24, 29-47, 45-69, 62-88
Διαιτητές: Μανιός-Σελεβός
Α.Σ.ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Μίλξης): Καρνάβας 16, Τακατζόγλου 4, Σπανός 8 (1), Κλιμιτσάρης, Δημητρόπουλος 9 (1), Μάρκου 3 (1), Τσάμης 4, Δάφνης, Μακρόπουλος 7, Γιούρτσης, Θεοδώρου 11.
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Σούλιος): Δαραβίγκας 5 (1), Λέκκος Γ. 3, Δίτσιος 2, Παπαδημητρίου 6 (1), Τεπετίδης 6, Καραμήτσος 10, Ντάλης 9 (1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 6, Σταϊος 7 (1), Πανταζής 14 (4), Κόκουρας 14.

Β’ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.
Γ.Σ.ΕΛΙΜΕΙΑΣ – Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 32-85
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 07 -20, 15 – 38, 25-56, 32-85
Η ομάδα Παίδων του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ επικράτησε εύκολα της ομάδας των Ελιμείων με 32-85 για τη Β’ Φάση του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση και δίνοντας τη δυνατότητα σε όλα τα παιδιά της ομάδας να συμμετάσχουν δείχνοντας ότι όλοι είναι υπολογίσιμοι.

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Σ.ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ 79-30
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-05, 31-11, 47-21, 79-30

Πραγματοποιώντας ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο η Παιδική Ομάδα του Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ επικράτησε εύκολα της αντίστοιχης  ομάδα ς του Βελβεντού με 79-30 διατηρώντας εύκολα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ένα ευρύ σκορ και πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τη  Β’ Φάση του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.